a Giti Tire rövid, de sikeres kamionversenyzési szezont ünnepelhet

A versenypályán és off-road zajló versenyek Európa-szerte dobogós helyezéseket hoztak

A Giti Tire rövid, de sikeres 2020-as kamionverseny szezont ünnepelhet, amely során a német, brit és lengyel eseményeken kiemelkedő eredményeket ért el.

A szezon júliusban kezdődött a DEKRA EuroSpeedway Lausitzring versenypályán Schipkauban, ahol egy új MAN TGX versenykamion debütált a Giti színeiben. Az 5300 kg-os jármű 12,9 literes D26 motorjával 1000 BHP-ra képes.

A sofőr Martin Gibson volt (a Giti Tire menedzsere, EU Tesztközpont és Motorsport UK), és a csapat két első és két második helyezést szerzett a négy futamon.

Gibson ezután a Brit Kamionverseny Bajnokság (BTRC) 2020-as rövidített szezonjában folytatta. A Donnington Parkban kezdődő, majd Snettertonnál folytatódó és Thruxtonban a tetőfokára hágó versenyen a Giti által szponzorált, tízszeres BTRC bajnok Stuart Oliver is versenybe szállt Gibson partnereként.

A három esemény során Gibson és Oliver csodálatos teljesítménnyel két kvalifikációs pozíciót szerzett, 12-szer végzett dobogón és háromszor nyert a 13 egyéni futamon, amelyek között fordított rajtrácsos kezdés is előfordult. Ennek köszönhetően negyedik, illetve harmadik végső helyezést értek el a szezonban.

A csapat minden versenyen 315/70R22.5 méretű Giti Race-Tuned v1 verseny-kamiongumiabroncsokon száguldottak. Ezeket Európa-szerte bármelyik csapat megvásárolhatja a Truck Sport UK-en keresztül.

A gumiabroncs tervezése során egyenlő nyomáseloszlásra és lábnyom-optimalizálásra törekedtek a verseny közbeni biztos kanyarodás és fékezés érdekében.

Messze innen egy másik nagy esemény történt szeptemberben, a lengyelországi Breslau Rallye. Az „Európa Dakarjának” is nevezett versenyen több, mint 200 jármű vágott neki az extrém útviszonyoknak cross country és extreme besorolásban, így a Giti által szponzorált Truck Team Holten csapata is.

A Hollandiához kötődő kapcsolat a tavalyi eseményen kezdődött, ahol a gyártó biztosította a széles GT876 újrafutózott változatát, amely minden pozícióba felszerelhető, továbbá versenypályán és off-road is használható.

A jó eredmények elérése mellett a Giti 2020-ban még tovább ment, és nyolc darab 14.00R20 méretű GAO897 gumiabroncsot szerzett be a Távol-Keletről. A Truck Team Holten átalakított Mercedes 1622 800HP-je nyolcadik lett, a Scania 4x4 Rally P112 pedig kilencedik helyen végzett a nagy kamionok kategóriájának mezőnyében, ahol 30 jármű indult.

Stefan Fischer, a Giti Tire Europe terméktechnológiai ügyvezetője így nyilatkozott: „Szívből gratulálok az összes sofőrnek és csapatuknak ahhoz, hogy versenybe szálltak a koronavírus járvány okozta sok probléma közepette.”

„A versenyzés rendkívül fontos a Giti számára, hiszen így kiderül, hogyan teljesítenek a gumiabroncsok a legextrémebb körülmények között. Minden paramétert megvizsgálunk, hogy ezt az információt a versenypálya után az úttesten hasznosítani tudjuk. Ez ugyanúgy igaz a kis- és a nagytehergépkocsik, valamint a személyautók gumiabroncsaira is.”